3 Metódy, ako urobiť svoju rannú kávu zdravšiu

od Matta Weik

Káva je najkonzumovanejším ranným nápojom v Amerike. Zdá sa, že niektorí ľudia nemôžu fungovať skôr, ako sa napijú ranného elixíru. Napriek tomu pre väčšinu týchto jednotlivcov prinášajú nejakú ďalšiu váhu, ktorá by mohla byť výsledkom ich preferencií kávy. ČO!? Je to pravda. V závislosti od toho, čo vkladáte do kávy, môže do šálky Java pridať niekoľko stoviek kalórií. Preto chcem diskutovať o troch metódach, aby sa vaša ranná káva zdravšia, ako aj práca pre vás, než proti vám.

1. Past škorice ide dlhá cesta
Iste, môžete vo vašej káve využiť sladké sladidlo vyrobené človekom, čo by však bolo ešte jedna možnosť pridať neuveriteľnú chuť do šálky čiernej kávy, ktorú ste práve naliali? Existuje! Pridaním pomlčky škorice do kávy nielen zlepšite chuť svojej preferovanej kávy, ale do záhybu tiež pridáte ochrannú vrstvu antioxidantov. Okrem toho môže škorica tiež pomôcť pri kontrole hladiny cukru v krvi, čím sa vaša šálka kávu zdravie.

Chcete vykopnúť veci ešte jeden zárez, môžete dokonca premýšľať o pridaní trochu nesladeného kakaa, ktoré môže pridať chuť a zároveň zlepšovať zdravie srdca.

2. Nalejte nejaký olej MCT
Triglyceridy stredného reťazca (MCTS) sú už dosť dlho, ako sa používajú v mnohých doplnkoch na trhu ako možnosť zdravého tuku. Namiesto použitia náhrady cukru alebo cukru, značky pridávajú olej MCT na zvýšenie chuti. Áno, to zvyšuje celkové kalórie, ako aj tuk, ale obmedzuje využitie sacharidov a cukrov a zároveň dodáva množstvo zdravotných a wellness výhod.

Fantastickým MCT, na ktorý by ste mali myslieť, by bol kokosový olej. Pridajte to, aby bola vaša káva zdravšia. Chuť kokosového oleja môže pomôcť zlepšiť chuť vašej kávy a zároveň pridať aj v krémovej konštrukcii. Ukázalo sa, že olej MCT, ako je kokosový olej, tiež umožňuje telu využívať ako zdroj trvalej energie. Získajte svoj stimulačný náraz z kávy a zároveň pridajte stabilný zdroj energie, ktorý vám môže pomôcť pri poháňaní vášho dňa.

Ukázalo sa tiež, že MCTS pomáhajú zvyšovať kogníciu, pamäť, zlepšiť energiu a vytrvalosť, nižšie hladiny cholesterolu, okrem zníženia cukru v krvi.

3. Použite úplné sladidlo
Poslednou metódou, ako je zdravšia ranná káva, je premýšľať o pridaní veľkého starého mlieka. Je zrejmé, že táto možnosť by nebola perfektnou voľbou, ak by ste boli neznášanliví laktózou, avšak ak nie, je to pre zdravšiu voľbu v porovnaní s mnohými krémami ponúkanými na trhu v týchto dňoch. Mlieko je fantastickým zdrojom vápnika, ako aj bielkovín, ktoré sa môžu zaistiť, ako aj vyvíjať silné kosti, ako aj svaly. Aj keď do svojej kávy nebudete nalievať tonu mlieka (aspoň dúfam), trochu dodatočného bielkoviny môže ísť dlhou metódou, keď sa týka pomáha vám dosiahnuť požiadavky na bielkoviny na deň.

Okrem proteínu, ako aj vápniku, mlieko tiež obsahuje draslík, ktorý pomáha pri zachovaní zdravého krvného tlaku, vitamínu B12, ktorý okrem fosforu, ako aj vitamínu, pomáha zachovať nervové tkanivo, ako aj zdravie a zdravie červených krviniek D, ktorý pomáha zachovať silné kosti.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.