5 Značné zdravotné a wellness výhody nádherných zemiakov

5 Významné zdravie a wellness výhody nádherných zemiakov
Autor: Danna Norek

(NaturalNews) Úžasné zemiaky, tiež bežne identifikované ako priadze, sú vynikajúce a lacné, ktoré sú potrebné po ruke. Tieto hlboko oranžové fleskové výživové elektrárne dodávajú do stravy množstvo dôležitých prvkov. Ich zdravie a wellness, ako aj podávanie hmotnosti, výhody prevyšujú výživovú hodnotu objavenú v normálnej bielej, ako aj žlté zemiaky.

Vynikajúci obsah vlákien

Sladké zemiaky obsahujú takmer dvakrát toľko vlákniny ako iné druhy zemiakov. Prispievajúc takmer 7 gramov vlákniny na porciu, sú vynikajúcim škrobovým doplnkom akéhokoľvek druhu jedla. Materiál s vysokým obsahom vlákniny im poskytuje kvalitu „pomalého pálenia“. To v podstate znamená, že ich kalorická energia sa využíva pomalšie a efektívnejšie ako uhľohydrát s nízkym vláknom.

Srdečný

Obsahujú veľké množstvo vitamínu B6. Tento vitamín je životne dôležitý pri rozkladaní zlúčeniny nazývanej homocysteín, ktorý prispieva k tvrdeniu tepien a krvných ciev. Vitamín B6 pomáha udržiavať steny týchto dôležitých krvných priechodov všestranné a zdravé, čo umožňuje voľne prúdiť krv.

Okrem toho nádherné zemiaky obsahujú veľké množstvo draslíka. Draslík hrá dôležitú funkciu pri znižovaní krvného tlaku zbavením tela nadbytočného sodíka a reguláciou rovnováhy tekutín. Je to tiež dôležitý elektrolyt, ktorý pomáha kontrolovať prírodný rytmus srdca, ako aj zachováva typickú funkciu mozgu, ako aj centrálny úzkostný systém.

Bohatý na beta-karotén

Beta-karotén alebo vitamín A je dôležitý antioxidant. Jeden strednodobý zemiak poskytuje vášmu telu celkový navrhovaný každodenný príspevok vitamínu A, ako aj niektoré. Vitamín A je užitočný pri prevencii mnohých rôznych druhov rakoviny, pretože je jedným z najsilnejších antioxidantov.

Beta-karotén tiež pomáha vnútorne chrániť vašu pokožku pred poškodením slnkom tak, že sa odchyľuje, ako aj opravou poškodenia buniek vyvolané extrémnou expozíciou UV. Rovnako je to vynikajúca výživa pre zdravie očí a wellness, a je spojená s prevenciou straty zraku a makulárnej degenerácie.

Vynikajúci zdroj mangánu

Mangán je trochu diskutovaný stopový minerál, ktorý má vynikajúce výhody pre zdravie a wellness. Je to kľúčový prvok v metabolizme uhľohydrátov, ktorý pomáha podporovať zdravú hladinu cukru v krvi. To môže pomôcť stabilizovať chuť do jedla na hodiny na rozdiel od dočasnej spokojnosti, ktorá zahŕňa väčšinu ostatných uhľohydrátov.

Rovnako je to kofaktor v enzýmoch, ktorý okrem účinného využívania antioxidantov hrajú dôležitú funkciu pri tvorbe energie. Používa sa na liečbu anémie a je užitočná ako liečba viacerých predmenštruačných symptómov u žien.

Bohaté na vitamíny c, ako aj e

Ako keby boli jedným z najlepších rastlinných zdrojov beta-karoténu, nebolo dosť, úžasné zemiaky sú tiež bohaté na vitamíny C a E. Sú to účinné antioxidačné vitamíny, ktoré hrajú dôležitú funkciu pri prevencii chorôb a dlhovekosti.

Obidva vitamíny tiež hrajú významnú funkciu v zdraví a wellness, ako aj krása vašej pokožky, ako aj vlasy, vďaka čomu sú výrazné doplnky. Kombinácia beta-karoténu, vitamínu E, ako aj vitamínu C v jednom jedle robí nádherné zemiaky, ktoré sa sakra „kozmetického jedla“. Všetky tieto živiny prispievajú k zdravému, žiarivému odtieniu pleti a žiarivým vlasom.

O autorovi:
Danna Neke má Aura Sensory všetky prírodné telo, pokožku a starostlivosť o vlasy. Môžete objaviť informácie o prírodnom tele Aura Sensory, ako aj o produktoch starostlivosti o pleť, vrátane prírodnej citrónovej trávy, levandule a metajlového oleja, akné mydla, all prírodným hliníkom a chemickým voľným dezodorantom (nový, vylepšený recept), Rovnako ako prírodné telové pleťové vody s bambuckovým maslom, ako aj kokosovým olejom v Aura Sensory (práve pridal šampón bez síranu, vyžarovanie šampónu!).

Leave a Reply

Your email address will not be published.